roshd estegrar   kafshuni   events

 

وبینار آشنایی با استانداردهای داخلی در حوزه چرم و کفش در روز سه شنبه تاریخ  25 خرداد ماه 1400 به صورت مجازی برگزار شد. سعید غفارزاده در وبینار آشنایی با استانداردهای داخلی در حوزه چرم و کفش که در سرای نوآوری چرم و کفش دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد، اظهار کرد: جلب اعتماد مردم برای یک کالا به‌سادگی به دست نمی‌آید و باید تلاش‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف داشت تا محصولی با اقبال مردمی مواجه شود و در این بین ارتقای کیفیت کالاها می‌تواند نقطه اعتمادساز برای حمایت از تولید ملی باشد.

وی با تأکید بر اهمیت استانداردسازی در دنیای امروز برای افزایش کیفیت و برندسازی، خلاصه‌ای از استانداردهای مطرح در حوزه چرم و کفش و ملزومات آن را توضیح داد و افزود: از آنجایی که اجرای استاندارد همواره به‌عنوان یکی از راهکارها برای کنترل، مدیریت و افزایش کیفیت مطرح بوده؛ بنابراین لزوم اجرا و توسعه استانداردها در حوزه چرم و کفش امری حیاتی است.

مدیر مرکز رشد واحد تبریز عنوان کرد: دانشگاه برای تجهیز آزمایشگاه‌های درون کارخانه‌ای و آزمایشگاه‌های همکار، دستگاه‌های اندازه‌گیری پارامترهای استاندارد که با همت صنعتگران داخلی تولید شده‌ را اضافه کرده و سرای نوآوری چرم و کفش برای همکاری در تدوین و یا بازنگری استانداردهای موجود آمادگی کامل دارد.

عبادالله یوسف‌زاده کارشناس استاندارد چرم و کفش و نویسنده بیش از ۱۲ عنوان کتاب در حوزه چرم و کفش با تأکید بر اجرای استانداردها در شرکت‌های فعال در این حوزه به کم‌وکاستی‌های موجود در استانداردهای داخلی پرداخت.

به گزارش آنا، وبینار آشنایی با استانداردهای داخلی در حوزه چرم و کفش با مشارکت اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی و با حمایت اتحادیه کفش تبریز، مرکز تحقیق و توسعه صنعت چرم، کفش و مصنوعات چرمی، مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش تبریز و اخبار صنعت چرم و کفش برگزار و با استقبال فعالان حوزه چرم و کفش، استادان و دانشجویان روبه‌رو شد.